fbpx

ПІДЛОГА BARLINEK В ТВОЄМУ ІНТЕР’ЄРІ  

ПОДИВИСЬ ВІЗУАЛІЗАЦІЮ

ЕКОЛОГІЯ

Компанія “Barlinek” підтримує екологію і бере активну участь у заходах, які впливають н а збереження навколишнього середовища. Реалізуючи бізнес на засадах відповідальності, ми знаємо, яким важливим є ставлення до оточуючого нас природного середовища, тому намагаємося активно впливати на розвиток екосистеми, у якій ми всі живемо. .

ЛІС КЛІЄНТІВ – ПРАВИЛО “1 ЗА 1”

Вже близько 18 мільйонів дерев росте у Лісі Клієнтів компанії “Барлінек”

Ліси – це один із типових і характерних ландшафтів нашої країни і займають близько 18 % її поверхні. Важливо зазначити, що Україна належить до десятки найбільших лісових держав Європи, посідаючи 8 місце за площею лісів. Ліси є домівкою для тисяч видів рослин і тварин, захищають грунти від ерозії, важко переоцінити їх благодатний вплив на усіх нас. Завдяки лісовим насадженням, ми можемо дихати чистим повітрям, відпочивати на природі і насолоджуватися тісним контактом з природою.

З турботою про добробут майбутніх поколінь і збереження лісових ресурсів в найкращому стані, лісові насадження постійно відновлюють і збільшують їх площу. З 2000 року, тобто вже на протязі 17 років дуже активну участь в таких заходах приймає Група Barlinek – найбільший виробник дерев’яних підлог у Польщі і один з провідних у світі.

Натхненням для реалізації програми компанії, відомої під назвою “Правило 1 за 1”, була ідея компенсації природі такої цінної сировини, якою є деревина, що використовується підприємствами Групи для виробництва екологічної продукції.

Завдяки ініціативі Barlinek росте вже близько 18 мільйонів дерев.

В рамках реалізації Програми, за кожну придбану клієнтами пачку паркетної дошки Барлінек з логотипом 1=1, фірма фінансує закупівлю саджанців. Перше висаджене під час реалізації проекту деревце пустило своє коріння в Любуському лісництві Богданець, у 2000 році. Тільки після проведення минулорічних насаджень Ліс Клієнтів Barlinek збільшився приблизно на 1 млн дерев, висадження переважної більшості дерев було профінансовано у Польщі. Наприклад, компанією Барлінек на протязі 2013 року було профінансовано висадження понад 150 000 сіянців дуба в 6 областях України: Вінницькій, Київській, Житомирській, Хмельницькій, Чернівецькій і Черкаській.

Програма “1 за 1” реалізується в Польщі на території лісових господарств 4 воєводств: Любуського, Західно-Поморського, Поморського і Великопольского. В Україні проект реалізуєтся з 2007 року і на сьгоднішній день профінансовано висадження понад 1 200 000 дубових дерев на землях лісових господарств в семи областях країни загальною площею близько 320 га. Найкоротша історія Програми Barlinek у Росії, де за фінансової участі компанії було висаджено понад 137 тисяч саджанців.

Ліс Клієнтів Barlinek постійно зростає. Зростають у ньому як десятирічні дерева, так і висаджуються нові, зовсім молоді саджанці. Клієнти компанії Барлінек мають багато причин для радості. По-перше – вони можуть тішитись своєю прекрасною, натуральною, дерев’яною пілогою, а по-друге – можуть бути впевненими, що посаджені саме завдяки ним дерева виростуть для майбутніх поколінь.

ДУБ “БАРТЕК”

Легендарний дуб, який називається “Бартек” росте на околиці Загнаньська Свєнтокшиського воєводства . Належить до виду черешкового, поширеного по усій низинній Польщі і у горах – має жолуді на довгій ніжці, зеленоватого забарвлення, з ребристою поверхньою вздовж плоду. “Бартек” є найбільш відомим деревом у Польщі і належить до трійки найстаріших дерев країни. Вже у післявоєнні роки, у відповідності до рішення спеціальної комісії, був визнаний самим прекрасним і найціннішим пам’ятником польської природи.

Згідно із традицією, дерево нараховує понад 1200 весен, хоча дослідники найчастіше оцінюють його вік у приблизно 700-1000 років. Назважаючи на таке довге життя і величезний досвід, дуб ще росте і плодоносить – кожного року в його прекрасній кроні зявляється велика кількість жолудів. Колись дуб мав 14 головних відгалужень стовбура і 16 – бокових, зараз залишилось 8 головних відгалужень стовбура, які поступово розходяться і можуть не витримати своєї великої ваги і тиску вітрів.

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ЦЕ ДЕРЕВО?

З деревом пов’язано безліч легенд. За однією із легенд під “Бартеком” відпочивав сам Болеслав Кривоустий. За іншою легендою Ян ІІІ Собєцкі, повертаючись із походу на Відень, заховав у дуплі пляшку вина, шаблю і турецьку рушницю.

У відповідності до офіційних даних “Бартек” має наступні розміри:

  • діаметр на висоті 130 см (так звана “грудна клітка дерева”) – 314 см
  • обхват “грудної клітки дерева” – 985 см,
  • обхват стовбуру при поверхні землі – 1340 см,
  • висота – 30 м,
  • діаметр крони – близько 40 м,
  • об’єм деревини – понад 70 м3.

Королю польських дерев потрібні консервація, догляд і спільна турбота. Підтримка команії Барлінек допомогає зберегти цей історичний дуб для наступних поколінь.

РЯТУЄМО СОКОЛІВ

На протязі багатьох років молодих соколів-сапсанів постійно випускають на волю в глибинах лісів Барлінка. Звідки вони там з’являються? Відновлення в природі такого зникаючого виду хижих птахів відбувається в рамках програми реінтродукції, або відновлення популяції. Реалізація такої програми можлива за фінансової допомоги, яку на протязі багатьох років виділяє компанія А.Т. Барлінек. До цієї пори в природні умови існування вже відпущено 55 прекрасних птахів.

Під час догляду за пташками важливо, щоб молоді соколи росли в умовах якнайбільше близьких до природних умов існування. Наступним етапом є підвішування спеціальних кліток з молодими пташенятами десь у самому сердці барлінецьких лісів. Птахи декілька днів сидять у замкнутих клітках, після чого їх опікуни відкривають клітки.

Молоді соколи від самого початку відчувають себе не дуже впевнено на лоні природи – деякі з них продовжують сидіти в клітках деякий час. Інші літають навколо того місця, де їх випустили, не дозволяючи собі відлітати на більшу відстань. За молодими птахами доглядають та підкормлюють їх до моменту повної самостійності соколів, який зазвичай настає після трьох тижнів. Усіх птахів кільцюють, для того, щоб мати можливість спостерігати за ними у майбутньому.

Великі площі лісових насаджень Лісництва Барлінек є ідеальною мисливською територією для сокола-сапсана і створюють дуже добрі умови для його гніздування в кронах дерев. Спосіб життя птахів не є сприятливим для спостереження за ними. Соколи постійно змінюють мисливську територію і навіть часто перетинають західний кордон Польщі. Як правило, принаймні кілька вигодованих за допомогою програми відновлення соколів знаходять у Німеччині.

Процес майже повного вимирання сокола-сапсана у Польщі та усій Європі почався у 60-х роках. Причиною зникнення популяції було застосування у величезних масштабах засобів для охорони рослин, що накопичувались у організмі птахів. Токсини порушували обмін кальцієм у соколів, ослаблюючи зовнішню оболонку яєць, які вони відкладали, в результаті чого самка роздавлювала яйця під час їх висиджування. В умовах катастрофічного зниження популяції, були реалізовані інтенсивні заходи щодо селекції сокола-сапсана, а пізніше розроблені методики його відновлення. Одна з них, яка базується на використанні штучного гнізда, має назву “метод випробувальних польотів” та використовується безпосередньо у Лісництві Барлінек.

Величезні лісові простори повністю задовольняють вимоги соколів, створюючи відмінні умови для розвитку. У якості місць для гніздування соколи вибирають крони дерев, хоча за межами лісів, можуть гніздитись в неприродному для себе середовищі – на димарях непрацюючих заводів або на дахах високих будинків.

Проект реалізується у співпраці А.Т. Барлінек з Лісництвом Барлінек та Асоціацією Захисту Диких Тварин “Сокол”.

Більше інформації на тему соколів – www.peregrinus.pl – Асоціація Захисту Диких Тварин “Сокол”.

ТРИГЕНЕРАЦІЯ – ТОБТО ІНВЕСТИЦІЇ BARLINЕK В ЕКОЛОГІЮ

У жовтні 2018 року компанія Barlinek запустила установку тригенерації на своєму заводі в Барлінеку. В склад установки входить котел для спалювання біомаси, що працює на деревній трісці (відходи виробництва Barlinecka Deska) потужністю 25 МВт, парова турбіна зворотного тиску в поєднанні з генератором 5,5 МВт.

Вся теплова енергія виробляється для потреб підприємства, а виробництво електроенергії дозволяє задовольнити приблизно 60% потреби підприємства в електроенергії. Запуск Тригенерації на підприємстві Barlinek призвів до зменшення викидів парникових газів, виражених у Mg (тоннах) CO2e (еквівалент вуглекислого газу) більш ніж на 70%.
В даний час за рахунок власного виробництва ми покриваємо в середньому приблизно 60% потреби підприємства в Барлінеку в електроенергії та 100% у тепловій енергії, необхідній для виробничих процесів.

У жовтні 2018 року компанія Barlinek запустила установку тригенерації на своєму заводі в Барлінеку. В склад установки входить котел для спалювання біомаси, що працює на деревній трісці (відходи виробництва Barlinecka Deska) потужністю 25 МВт, парова турбіна зворотного тиску в поєднанні з генератором 5,5 МВт.
Вся теплова енергія виробляється для потреб підприємства, а виробництво електроенергії дозволяє задовольнити приблизно 60% потреби підприємства в електроенергії. Запуск Тригенерації на підприємстві Barlinek призвів до зменшення викидів парникових газів, виражених у Mg (тоннах) CO2 e (еквівалент вуглекислого газу) більш ніж на 70%.

ДОПОМАГАЄМО ДІТЯМ

Екологія – не єдина сфера, в якій Barlinek бере соціальну участь. Уже протягом багатьох років ми піклуємось про людей, які потребують допомоги, особливо про дітей, надаючи їм фінансову та матеріальну допомогу.
Ця допомога також зводиться до безкоштовного надання наших підлог центрам та установам суспільного блага.
Ми підтримували своїми продуктами зокрема Фонд Буллербіна, Комплекс спеціальних шкіл № 31 м. Бидгощ, Фонд «Серце дітям» та Центр психо-онкології.

МИ ПІДТРИМУЄМО ПІДОПІЧНИХ ФОНДУ «ФАБРИКИ МРІЙ»

Фонд «Фабрики мрій» допомагає людям, які опинились у важкому матеріальному становищі, які втратили своє майно внаслідок надзвичайних ситуацій. Ми допомагаємо, здійснюючи ремонт та комплексно облаштовуючи будинки. Ми раді, що можемо допомагати разом з Фондом, даруючи дошку Barlinek.
Фонд «Фабрики мрій» займається наданням допомоги сім’ям з дітьми, які перебувають у складній життєвій та житловій ситуації. Особливо Фонд прагне покращити долю наймолодших. Фонд «Фабрики мрій» був створений за покликанням серця і бажання ділитися. Він надає допомогу, покращуючи умови проживання, здійснюючи ремонт і комплексно облаштовуючи будинки та квартири.
Фонд «Фабрики мрій» також надає стипендії талановитим молодим художникам, які не можуть дозволити собі вдосконалити свої навички, та проводить майстер-класи з особистісного розвитку для молоді.
Компанія Barlinek протягом багатьох років співпрацює з Фондом «Фабрики мрій», даруючи дошки Barlinek.