fbpx

ПІДЛОГА BARLINEK В ТВОЄМУ ІНТЕР’ЄРІ  

ПОДИВИСЬ ВІЗУАЛІЗАЦІЮ

ІННОВАЦІЙНЕ З’ЄДНАННЯ OPTILOCK

МОНТАЖ ПЛАВАЮЧИМ СПОСОБОМ ДЛЯ «КЛАСИЧНОЇ ЯЛИНКИ»

З’єднання Optilock у продуктах «ялинка класична», його було створено для полегшення монтажу продуктів у візерунку ялинки. Завдяки інтуїтивному укладанню ви можете самостійно укласти класичну підлогу в своєму інтер’єрі, не використовуючи клей та спеціальні інструменти.

OPTILOCK – ЦЕ:
  • Швидкий монтаж без використання клею
  •  Менший час монтажу, навіть до 50% в порівнянні з традиційним монтажем з використанням клею
  • Відсутність необхідності поділу дошки на «правий» та «лівий» елемент – це просте та інтуїтивне укладання підлоги, так як з’єднання є універсальним
  •  «Чистий монтаж» без забруднення клеєм
  • До половини менше відходів в порівнянні з монтажем ялинки класичної з «правим» та «лівим» елементом

ВІДЕО МОНТАЖУ (посилання)

Монтаж плаваючим методом

Монтаж з використанням клею

ІНСТРУКЦІЯ З МОНТАЖУ (для завантаження)

Укладання паркету шляхом приклеювання його до основи краще довірити професійній фірмі, яка спеціалізується в цій галузі. Самостійне укладання може призвести до пошкодження паркету, забруднення паркету клеєм і монтажних помилок.

1. Робота починається з оцінки основи. Допустимі нерівності не повинні перевищувати 3 мм/2 м.п. Основа вирівнюється механічно шліфуванням, фрезеруванням або за допомогою шпаклівок чи вирівнювальних сумішей.
Альтернативними методами вирівнювання основи є плити OSB, фанера або фіброцементні плити.

2. Потріскані, слабкі та запилені основи не підходять для укладання дерев’яної підлоги. Їх необхідно належним чином підготувати та зміцнити. «Граючі» наливні підлоги слід надрізати, скріпити скобами і залити наявними у продажу смолами. Стяжка повинна відповідати таким вимогам по співвідношенню міцності і вартості:
– мін. C12, F4 – монтаж дошки плаваючим методом;
– мін. C20, F5 – монтаж дошки клейовим методом.

3. Перед наклеюванням підлоги необхідно перевірити міцність основи за допомогою твердоміра RI-RI, зробивши сітку надрізів. Пружина повинна бути натягнута до середнього значення, що відповідає тиску 18 МПа. Паркетну дошку можна приклеювати до основи, яка після вимірювання оцінюється як тверда і середньо-тверда – рисунок 1.

Основи з недостатньою міцністю (рисунок 2) можна зміцнити за допомогою поліуретанової, епоксидної або силікатної ґрунтовки.

1

2

4. Перед укладанням необхідно перевірити вологість основи. Рекомендовані значення не повинні перевищувати:
– 2%CM (75%rh) для цементних стяжок і 0,5%СМ (50%rh) для ангідритових;
– для стяжок з підігрівом – 1,8%CM (65%rh) цементні стяжки і 0,3% СМ (40%rh) ангідритові стяжки;
– основи з дощок або дерево похідних плит – 11%.
Окрім рекомендованого вимірювання методом CM, допускаються вимірювання електронними вимірювачами, а також вимірювання відносної вологості в отворі.
Якщо рівень вологості перевищує рекомендований, необхідно виконати кондиціонування стяжки або застосувати вологозахистну ґрунтовку, відповідно до технічних характеристик продукту – УВАГА! Не потрібно відсікати вологу на стяжках з підігрівом і на ангідритових стяжках.
У випадку з підлоговим опаленням, прогрівання виконується відповідно до Протоколу прогрівання стяжки Барлінек – проведений процес прогрівання не звільняє підрядника від вимірювання вологи.

5. Перед приклеюванням підлоги основу слід ретельно відшліфувати одно дисковою шліфувальною машиною, використовуючи відповідні фрези або сітки. Це необхідно для видалення більш слабких поверхневих шарів стяжки, особливо при роботі з ангідритовими стяжками.

6. У випадку монтажу клеєвим методом, необхідно (за потреби) грунтувати основу системною ґрунтовкою що використовується разом з клеєм. Для монтажу плаваючим способом ґрунтування вважається гарною практикою, особливо для піщаних стяжок. Для цього використовуються популярні дисперсні будівельні ґрунти, які зв’язують пил.

При укладанні класичною ялинкою на системах теплої підлоги прийнятні два рішення:
1. Приклеювання підлоги до основи.
Не можна використовувати клеї на основі розчинників і дисперсійні клеї. Рекомендуються однокомпонентні клеї типу: PU (поліуретанові), MS (силонові), MSP (MS-полімерні) для багатошарових дерев’яних підлог заводського виготовлення.
Метод приклеювання підлог до основи дозволяє укладати цілі площі квартир, поверхи будинків без виконання проміжних дилатаційних швів, а також використовувати пробкові/еластичні заповнювачі дилатаційних швів на з’єднаннях, наприклад, з плиткою, комнем. Вздовж периметру стін приміщень необхідно залишити дилатаційну щілину шириною 10 мм.

2. Склеювання торцевих з’єднань дошок здійснюється клеєм для деревини класу вологостійкості D3 без вмісту води. Клей наноситься на короткий край дошки так, щоб він витікав при замиканні стику. Надлишки клею усуваються вологою ганчіркою.

8. Для систем теплої підлоги максимальна темп. на поверхні підлоги не повинна перевищувати 29°C.
Окрім занурених систем підлогового опалення, можливе також укладання на нагрівальних плівках. Тоді застосовується рішення № 2 – склеюванні шви.
Класична ялинка Барлінек також може бути укладена на системах підлогового охолодження, шляхом приклеювання. Нижче наведено інформацію про основні параметри та рекомендації, пов’язані з використанням підлогового охолодження.

9. Підлога змонтована плаваючим методом не повинна бути якимось чином заблокована елементами конструкції, або важкими вбудованими елементами. Вздовж периметру стін приміщень необхідно залишити дилатаційну щілину шириною 10 мм. Дошки не кладуться під вбудованими кухонними меблями, островами. Лінія підлоги закінчується під цоколем меблевої забудови, або в підлозі вирізаються місця для ніжок. ПРИМІТКА – Це не стосується укладання клейовим способом.

10. При монтажі плаваючим методом, підкладка повинна мати відповідні параметри:
– міцність на стискання CS≥220 кПа;
– статична міцність на стискання CC (кПа) мін. ≥ 40 кПа;
– стійкість до динамічного навантаження DL (цикли) мін. ≥ 100 000 циклів;
– пароізоляція SD>75.

11. Перед укладанням, дошки витримуються в відповідних мікрокліматичних умовах для акліматизації. Цей етап особливо важливий у періоди року з різницею температур на вулиці та в приміщенні (осінь/зима).
Такі ж мікрокліматичні умови необхідно обов’язково підтримувати під час експлуатації.
УВАГА! Якщо будинки опалюються тимчасово, немає зволожувачів повітря, підлога укладена в місцях з великими коливаннями температури і вологості протягом року, у разі укладання в приміщеннях, які тимчасово не використовуються (наприклад, будівництво), класичну ялинку необхідно приклеювати до основи. Монтаж клеєвим способом не виключає необхідність експлуатації дошки в заданих мікрокліматичних умовах.

12. При монтажі плаваючим способом, ялинку можна укладати на площі до 15х15 м без виконання проміжних дилатаційних швів. Це стосується однієї кімнати, без перегородок. Дилатаційні шви обов’язково виконуються в дверних проходах.
УВАГА! У разі укладання клейовим способом проміжні дилатаційні шви не потрібні.

визначення центру кімнати – пунктирної лінії. Справа від пунктирної лінії (центру кімнати) проводиться лінія, через яку під час укладання проходитимуть кути дощок. Величина зсуву лінії вправо (якщо ми починаємо класти дошку з правої сторони) є наступна:
– для дошки з шир. 110мм-40мм;
– для дошки з шир. 130мм-45мм;
– для дошки з шир. 180мм-65мм.
Мінімальна довжина дощок дорівнює відповідно:
660 мм – 659,3 мм
725 мм – 724,3 мм

Класичну ялинку можна укладати і більш складним способом, залежно від довжини і ширини дощок.
УВАГА! Для укладання візерунком, відмінним від класичної ялинки, потрібно приклеювати дошки до основи.