fbpx

ПІДЛОГА BARLINEK В ТВОЄМУ ІНТЕР’ЄРІ  

ПОДИВИСЬ ВІЗУАЛІЗАЦІЮ

Система підлогового охолодження – інструкція з установки і експлуатації багатошарової дошки

Системи водяного опалення підлоги можуть використовуватися для охолодження приміщень в спекотні літні дні. Комбінація систем підлогового опалення та охолодження повинна бути встановлена ​​вже на стадії проектування будівлі. Система охолодження статі – це система, в якій конструкція підлоги відводить тепло з приміщення, тим самим знижуючи його температуру. Фактором, абсорбуючим тепло, є холодна вода, що подається в трубки, прокладені в стяжці. Це рішення дозволяє досягти комфортної кімнатної температури без використання традиційних систем кондиціонування повітря. У приміщеннях з дуже високою інсоляцією система охолодження статі буде дуже добре виконувати свою функцію, постійно видаляючи тепло з повітря через охолоджувану підлогу. Це відповідає термодинамічному принципу руху тепла від більш теплого до більш холодного середовища.

Рекомендації для укладальників підлоги і користувачів дотримання цих вказівок забезпечить основу для дотримання гарантії, наданої компанією Barlinek.

  • Дуже важливо, щоб система охолодження підлоги була оснащена відповідними системами управління, які захищають від конденсації водяної пари на поверхні підлоги. Щоб уникнути цього, температура холодної води в трубках не повинна опускатися нижче певного значення. У кожному приміщенні з системою охолодження статі повинен бути встановлений датчик, який розраховує залежність відносної вологості повітря від температури поверхні дошки і відключає подачу холодної води до досягнення так званої точки роси, тобто конденсації водяної пари на поверхні дошки. Відсутність такого захисту може привести до проникнення конденсату в підлогу і неконтрольованого зволоження деревини, що викличе пошкодження дерев’яної підлоги, наприклад, деформацію знебарвлення, постання зазорів між дошками.
  • Термостати в приміщенні не повинні бути встановлені на температуру нижче 23°C. Крім того, різниця температур на термостаті і в приміщенні не повинна перевищувати 5°C. Приклад: кімнатна температура 30°C, температура, встановлена ​​на термостаті мін. 25°C.
  • Система охолодження підлоги повинна бути захищена від падіння температури води в системі нижче 18°C.
  • Максимальний тепловий опір укладеної підлоги не повинен перевищувати R≤0,15 м2K/Вт. Якщо дерев’яна багатошарова дошка укладена за системою «плаваючої підлоги», тепловий опір основного матеріалу не повинен перевищувати 0,05 м2K/Вт. Для досягнення мінімального теплового опору Barlinek рекомендує використовувати клейову систему укладання підлоги.
  • Вимкніть підлогове охолодження за 24 години до укладання підлоги. Після укладання підлогового покриття охолодження можна включити через 24 години.
  • Вологість цементної стяжки не повинна перевищувати 1,8%, а ангідрітової стяжки – 0,3%. Вимірювання повинні проводитися з використанням твердосплавного методу, так званого CM.
  • Інші параметри монтажу та експлуатації відповідають інструкції по монтажу і умов використання дерев’яних багатошарових підлог. Більше інформації можна знайти на веб-сайті: https://www.barlinek.com
  • Рішення про використання підлогового охолодження вимагає розробки теплового балансу на стадії проектування. Невиконання цього етапу може призвести до неправильного вибору обладнання та недостатню роботу всієї системи охолодження.