fbpx

ПІДЛОГА BARLINEK В ТВОЄМУ ІНТЕР’ЄРІ  

ПОДИВИСЬ ВІЗУАЛІЗАЦІЮ

ВОДОСТІЙКІ ГІБРИДНІ ПІДЛОГИ NEXT STEP – IНСТРУКЦІЯ ПО МОНТАЖУ ПЛАВАЮЧИМ СПОСОБОМ


ГІБРИДНІ ПІДЛОГИ NEXT STEP – це колекція, в якій зносостійкий шар виготовлений зі справжнього дерева, а серцевина – з мінерального композиту. Результатом є міцні, довговічні і ВОДОНЕПРОНИКНІ ПІДЛОГИ.

ДІЇ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ УКЛАДКИ

Перед тим, як матеріал для підлоги буде доставлений на місце монтажу, в будинку повинні бути встановлені двері і вікна, все “мокрі” роботи повинні бути завершені, наприклад, нанесення штукатурки, установка перегородок, фарбування і т.д. При наявності підвалів в будинку під місцем установки підлог, вони повинні бути сухими і добре провітрюваних. Дошки можуть бути встановлені у всіх житлових приміщеннях, таких як кімнати, спальні, кухні або ванні кімнати, а також в більшості приміщень загального користування.

1.


Щоб уникнути механічних пошкоджень упаковок підлогових дощок, під час транспортування і розвантаження слід звертатися з ними обережно. Підлогові дошки в оригінальній упаковці повинні зберігатися в сухому місці, в горизонтальному положенні, на піддонах або дерев’яних балках. Між упаковками дощок і підлогою має бути вільний простір не менше 75 мм. Підлогу слід зберігати в оригінальній упаковці в приміщенні, в якому вона буде укладена, протягом не менше 48 годин, щоб забезпечити її акліматизацію. Відносна вологість в місці зберігання і укладання підлоги повинна знаходитися в межах 45% – 60%. Температура повітря повинна складати від + 18°C до + 24°C.

2.


Вологість дерев’яної основи (або деревних плит) не повинна перевищувати 9%. Вологість бетонної стяжки не повинна перевищувати 2%, а ангідридної стяжки – 0,5%. Вимірювання вологості підкладки повинні проводитися з використанням твердосплавного методу, так званого CM. Результати вимірювань повинні бути задокументовані.

3.


Максимально допустимі нерівності можуть становити до 3 мм, виміряні на довжині 2 м. Місцеві/локальні нерівності не більше 2 мм на довжині 1 м.

4.


Основа повинна бути сухою, стабільною, без подряпин, тріщин і чистою, без видимих забруднень хімічними речовинами, такими як: фарби, залишки клею, мастила, віск і т.д.

5.


Тріщини і поглиблення в основі повинні бути заповнені. При укладанні на основі з міцно приклеєними керамічними плитками всі стики між плитками повинні бути заповнені шпаклівкою. Перед укладанням підкладки під дошки підлогу необхідно підмести або пропилососити.

6.


Підлогові дошки не можна встановлювати на існуючі м’які килимові покриття, покриття з ПВХ або килими.

7.


Дошки можна встановлювати в приміщеннях з періодично підвищеною вологістю повітря і короткочасними бризками води.

8.


В приміщеннях розміром до 12м х12м робимо відступ від стіни шириною 7мм. Для приміщень шириною або довжиною понад 12м мусимо збільшити його розмір. На кожні 0,9 м більше ніж 12м потрібно додати по 1мм. Для приміщень, що перевищують 20м у довжину або ширину підлоги, слід використовувати так звані проміжні додаткові розширення. У ванній кімнаті при приклеюванні ширина дилатації може бути зменшена до 3 мм.

9.


Потрібно обов’язково використовувати спеціальний підклад поліуретаново-мінеральний Next Step з пропозиції Barlinek. Важливо, щоб підкладка витримувала різні види навантаження протягом всього терміну служби.

10.


Дошки для підлоги Next Step можна монтувати на теплу підлогу з водяним або електричним обігрівом.

ВАЖЛИВО

Допускаються тільки і винятково електричні та водяні системи теплої підлоги, нагрівний елемент яких закладений в стяжку.
Джерело тепла системи опалення повинно знаходитися на відстані не менше 15 мм від дошки для підлоги. Допустимий монтаж тільки шляхом приклеювання до основи.
Перед укладанням дощок на підлогу з системою підігріву необхідно провести так зване вигрівання стяжки. Воно полягає в циклічному нагріванні з метою усунення так званої залишкової вологи з стяжки і позбавлення підлоги небезпечних напруг. Протокол вигрівання стяжки, що описує весь цикл вигрівання, доступний на сайті barlinek.com
Після вигрівання стяжки можемо перейти до укладки підлоги.

ВАЖЛИВО
•Обов’язковою умовою для монтажу є виконання процесу вигрівання стяжки та складання протоколу вигрівання. Інформація про вигрівання стяжки та протокол доступні на сайті barlinek.com. Якщо після процесу вигрівання стяжки відбулася перерва в роботі опалення, кільканадцять днів перед монтажем слід налаштувати опалення на 21°C і при цій температурі укладати підлогу. Процес вигрівання стяжки повинен здійснюватися також влітку. У разі приклеювання до основи, слід дотримуватися рекомендацій виробників клею, рекомендованих компанією Barlinek.
• Для досягнення оптимальної температури після установки рекомендується протягом перших 48 годин підтримувати її на рівні 21 ° C, а потім збільшувати на 1-2 ° в день. Межа, яку не повинно перевищувати опалення – 27°C на поверхні дошки. Незалежно від застосованої системи опалення впродовж цілого року в приміщенні слід підтримувати відносна вологість в межах 45%-60%.

Вологість стяжки при монтажу на теплу підлогу не повинна перевищувати:
• 1,8% для цементних стяжок, вимірюваних методом СМ
• 0,3% для ангідритових стяжок, вимірюваних методом СМ
• Щоб не доводити до нерівномірної роботи деревини та серцевини дошки, вся поверхня підлоги має обігріватися. Це гарантує також найбільший комфорт користування (відсутність холодніших місць на підлозі).
• Підлогу на підлоговому опаленні заборонено прикривати килимами. Меблі, які встановлюються на теплих підлогах, напр. дивани, повинні мати ніжки висотою мін. 10 см.
• Під час опалювального періоду між дошками можуть виникати волосяні щілини через мінімальну роботу дощок.
• В кінці опалювального сезону температуру слід поступово знижувати приблизно на 1°C або 2°C в день до тих пір, поки температура в приміщенні не встановиться близько 21°C.

11.


Пам’ятайте, що верхній шар дощок – це шпон з натурального дерева. Перед установкою зніміть кілька упаковок з дощок і підберіть дошки за кольором і довжиною.

12.


Пам’ятайте, що деревина – натуральний продукт, і кожна дошка відрізняється від інших.

13.


Перед укладанням інвестор або фахівець з паркетним підлогам повинен оглянути дошки і перевірити їх відповідність замовленням. Підлога повинні бути перевірена на якість, обробку, блиск, колір, механічні пошкодження, клас верхнього покриття і одну і ту ж виробничу партію (всю інформацію можна знайти на етикетці, в інструкції або в листі продукції). У разі виникнення сумнівів, інвестор або фахівець з паркетним підлог не повинні використовувати дошки, які вони вважають непридатними для укладання, і повинні негайно зв’язатися з продавцем. Укладка пошкодженої дошки призводить до втрати гарантії. При замовленні підлоги необхідно враховувати коефіцієнт відходів до 5%.

14.


Рекомендуємо перед початком укладання необхідно ретельно виміряти довжину і ширину приміщення, щоб детально спланувати розташування дощок. Знаючи ширину дошки (190 мм), можна розрахувати і розрізати дошки так, щоб в останніх смугах підлоги ширина дошки становила понад 50 мм. Така рекомендація є суто естетичною і не впливає на використання підлоги.

15.


На підлогу можна ставити важкі предмети, такі як кухонний острів і меблі.

16.


Рекомендовані інструменти та матеріали для монтажу підлоги:
• Захисні окуляри
• Пилосос або щітка для підмітання
• Протектори для колін
• Захисні рукавиці
• Молоток сталевий 300-500 г
• Дилатаційні клини
• Киянка
• Металева лапа
• Стрічка мірна
• Олівець
• Ручна пила по дереву або електричний лобзик
• Рівень
• Ніж для різання
• Стрічка для склеювання плівки
• Підкладка для до шки Next Step
• Пароізоляційна плівка

УКЛАДАННЯ

17.


Розкладаємо підкладку для дошки. Сусідні полотна підкладки кріпляться встик один до одного і склеюються стрічкою.

18.


Укладання починається з лівого боку стіни і триває в праву сторону. Розмір дилатаційного зазору повинен становити не менше 7 мм. Для дотримання однакового розміру зазору можна застосовувати дилатаційні клини або шматки дощок. Дилатаційний зазор повинен бути виконаний по периметру приміщення і навколо всіх інших перешкод, таких як колони, сходи, керамічна плитка і т.д.

19.


Вставляємо короткий край наступної дошки під кутом приблизно 20° до першої і опускаємо. З’єднані дошки повинні укладатися точно в лінію.

20.


Для різання дощок можна використовувати ручну або електричну пилу. Не забудьте після відрізання останньої дошки залишити розширювальний зазор не менше 7 мм. Якщо відрізаний шматок дошки має довжину понад 200 мм, можна використовувати його для початку укладання другої смуги підлоги. Відстань між стиковими з’єднаннями в двох сусідніх смугах підлоги повинна становити не менше 200 мм.

21.


Остання дошка в першій смузі підлоги також може бути відрізана гострим ножем за умови. Надріжте верхній шар дошки кілька разів, а потім розламайте дошку, поклавши її на край. Для коротких відрізків (дошок) рекомендуємо використовувати ручну або електричну пилу.

22.


Останню дошку акуратно добийте металевої лапою, вирівнюючи можливі щілини.

СПОСІБ 1 – УКЛАДКА ОДИННИХ ДОШОК

23.


Помістіть дошку в другій смузі під кутом приблизно 20° в замок першої дошки.

24.


Укладання другої дошки в другій смузі полягає в з’єднанні дощок по короткому краю. Першу дошку підніміть під кутом приблизно 20°(за допомогою опорних клинів), другу під кутом приблизно 20°до першої, вставте в короткий край (1), а потім опустіть так, щоб дошка спиралася на поздовжній замок першої смуги (2). Важливо, щоб піднесена дошка була всунута в поздовжній замок ~ 2 мм зазору.

25.


Залишаємо зазор ~ 2 мм на поздовжньому замку першої смуги дощок (!). Потім обережно постукайте по дошці, добиваючи її по подовжньому замку (2) Цей монтаж виконайте на дошках, піднятих під кутом близько 20° (1), і заберіть клини, що підтримують дошку (3).

2 СПОСІБ – ВСЕ ГРЕБЛЮВАННЯ

26.


Акуратно опустіть (1), добиваючи дошки (2) по всій смузі дошки (будьте обережні, щоб механічно не пошкодити замок дошки). Киянка повинна торкатися до виступаючої частини замку. Не добивати експлуатаційний шар! Установка таких дощок в смузі підлоги, як показано на малюнках 24, 25, 26, 27.

27.


Другу смугу підлоги рівно вкладаємо поряд. Підсуваємо до першої смуги (2). За допомогою шматків підлоги фіксуємо з’єднання двох сусідніх елементів підлоги (1).
Піднімаємо всю смугу дошок вгору так, щоб шпунт опинився в канавці першої смуги (3).

28.


Намагаємося поступово вдавлювати підняту смугу підлоги в паз по всій довжині. Акуратно підбиваємо дошки по всій довжині смуги (1). Під час постукування смуга підлоги опуститься на землю (2).

29.


Акуратно підбиваємо смугу по всій довжині підлоги (1). Підбиваємо також смугу від стіни, як показано на мал. 6.

30.


За допомогою металевої лапи підбийте останній ряд дощок.

31.


При трубках радіатора на дошці слід намалювати отвори діаметром на 14 мм більше.

32.


Вирізаємо отвори в дошці. Малюємо лінію через середину отворів і за допомогою пилки перерізуємо дошку.

33.


Приклеюємо відрізаний шматок дошки монтажним клеєм.

34.


При переході з одного приміщення в інше немає необхідності виконувати дилатаційний зазор. Він виконується тільки під стінами та іншими елементами, постійно вбудованими в будинок, наприклад, сходами, стовпами та іншими перешкодами.

35.


Важливо під час монтажу. Можливий монтаж «з тильної сторони». Гребінь дошки, що встановлюється, затискається в паз дошки на поздовжньому замку та переміщується до замку на короткому краю (1). Опустіть дошку (2), обережно постукайте по ній і з’єднайте дошки (3).

36.


Дошки можна укладати на у ванних кімнатах і в інших приміщеннях, де можливі розливи води. Для запобігання попадання води під підлогу (що може створити умови для появи грибка, цвілі і запахів) на деформаційних швах по периметру необхідно використовувати гнучкий водовідштовхувальний герметик (наприклад, силікон).

37.


Дилатаційні зазори необхідно використовувати навколо стін, корпусів душових піддонів, ванн, унітазів та інших перешкод, постійно прикріплених до підлоги. При укладанні в таких приміщеннях підлога повинна бути приклеєний до основи.
Для приклеювання підлоги використовуйте спеціальний клей. Для клеєння підлоги використовуйте рекомендований клей. Більше інформації на сторінці barlinek.com.

38.


Після укладання всієї поверхні підлоги слід встановити декоративні плінтуси. Плінтуси кріпляться тільки до стін за допомогою кріпильних кліпс або монтажного клею.

39.


Природний візерунок підлоги досягається шляхом чергування дощок різної довжини в одній смузі підлоги.

40.


Мінімальне рекомендоване зміщення стиків на коротких краях дощок в сусідніх смугах підлоги повинно становити більше 200 мм.